לומדים ומשחקים עברית

(אולם חצב) סדנה יישומית ליצירת משחקים דיגיטליים להוראת עברית

***יש להצטייד באייפד***

Ji Tap הינו כלי המאפשר ליצור משאבים חינוכיים איכותיים בקלות ובמהירות. Ji Tap משתלב בכל תכנית לימודים במסגרת כיתתית או עצמאית ומאפשר לשחק אלפי משחקים חדשים, הנוצרים ומשותפים מדי יום על ידי קהילה עולמית של אנשי חינוך ברחבי העולם. הכלי מאפשר ליצור ולשתף משחקים ופעילויות בנושא עברית ותרבות ישראלית- יהודית. מחולל המשחקים הינו ייחודי בעולם ומכיל בתוכו טקסט ואוצר מילים מנוקד בעברית וכן אוסף עצום של קליפארט ותוכן ייעודי למורים לעברית ותרבות ישראל.

 

משחקים בהוראה ולמידה  מייצרים עניין, אתגר, הנאה, ואפשרות של התקדמות על פי קצב המתאים ללומד. מחקרים מראים כי משחוק מעודד למידה פעילה וספונטנית, פוגש את הלומד בעולם טכנולוגי מוכר ומאפשר להביא את כישוריו לידי ביטוי. כל אלה מגבירים באופן משמעותי את איכות הלמידה, את המוטיבציה להמשיך להתקדם ואת הישגיו של התלמיד.

 

במהלך הסדנה יקבלו המורים כלים המאפשרים לכל אחד, ללא קשר לכישוריו הטכנולוגים, ליצור משחק אינטראקטיבי להוראת עברית ובסיומה ידעו:

  1.  כיצד ליצור משחקים אינטראקטיבים חינוכיים ואיכותיים בקלות ובמהירות.
  2. כיצד למצוא משחקים אינטראקטיבים בעברית ולהשתמש בהם בכיתה.
  3. כיצד יוכלו הלומדים ליצור ולעצב משחקים לימודיים בקלות בעצמם ובכך להנות מחוויית למידה משמעותית מעוררת מוטיבציה ומעמיקה.

 

* כל המשתתפים יקבלו גישה למאות שיעורים ומשחקים אינטראקטיבים להוראת עברית.

**יש להצטייד באייפד

***מוגבל ל 30 משתתפים

מרצה: ענת גודמן

סמנכ"לית חינוך בעמותת Jewish Interactive

אשת חינוך מזה 25 שנים, בעלת תואר שני בשילוב טכנולוגיות בחינוך מאוניברסיטת חיפה. ב-15 השנים האחרונות עוסקת בהכשרה והדרכת מורים בישראל ארה״ב ואירופה, מרצה בכנסים, מעבירה סדנאות יישומיות וסמינרים לאנשי חינוך ואלפי תלמידים ברחבי העולם. 
ענת עבדה במשרד החינוך כמדריכה ארצית במסגרת התכנית הלאומית להתאמת מערכת החינוך בישראל למאה ה 21. כמו כן, היא פיתחה והובילה השתלמויות להכשרת מורים "הוראה בעידן האינטרנט" בבית ברל. בשנת 2007 קיבלה ענת את פרס 'מורת השנה' מטעם משרד החינוך הישראלי. 
ענת שהתה באנגליה בשליחות מטעם הסוכנות היהודית עם משפחתה במשך 5 שנים (עד 2017) שם ניהלה בית ספר בעל מודל ייחודי להוראת עברית- ״שתילים״. בארבע השנים האחרונות היא מנהלת תחום טכנולוגיות בחינוך בסטארט-אפ חינוכי גלובלי Jewish Interactive (מלכ״ר) שחזונו לחזק, להעצים ולהנגיש חינוך ותרבות ישראלית והוראת עברית, להופכם רלוונטיים ולפגוש את הדור הצעיר במקום ובכלים הטכנולוגים המוכרים לו.