שפת האש: איך מדענים ישראלים מדברים על מחשבות

אולם לילך

איך מדענים ישראלים מדברים על מחשבות ומה זה אומר למחנכים?

פרופ' יאיר ישוחח בכנס על "שפת האש" ו"שפת האהבה" המאפיינות את התרבות הישראלית. באופן ספציפי, הוא יפגיש את המשתתפים עם עדויות מספרו הבא, "המוח הסורר: הזמנה לפגישה עם המדע הישראלי" – המשווה את החשיבה והעשייה המדעית בישראל לזו הנהוגה בגרמניה. השוואה זו תפגיש את משתתפי הכנס עם אופיו "הלוהט" של המדען הישראלי, ועם המדענית ש"נדלקה על נושא" או שהשאלות "בוערות בעצמותיה". 
פרופ' יאיר גם ידון בהשלכות החינוכיות הנגזרות מאפיון המטאפורות בהן משתמשים מדענים ישראלים לתיאור דפוסי החשיבה והמוטיבציה שלהם. בשולי הדברים ידון פרופ' יאיר בהשוואה ראשונית לתרבות האמריקנית.

*מוגבל ל 60 משתתפים

מרצה: פרופ’ גד יאיר

האוניברסיטה העברית ירושלים

פרופ' גד יאיר חבר במחלקה לסוציולוגיה ואנתרופולוגיה באוניברסיטה העברית בירושלים. בעבר שימש כראש המחלקה והוא סיים בימים אלו כהונה בת שבע שנים כמנהל המכון לחקר הטיפוח בחינוך. 
פרופ' יאיר פרסם ששה ספרים ועשרות מאמרים שעוסקים במפגש שבין חינוך, תרבות, הגות ומדע. מאז פרסום ספרו "צופן הישראליות: עשרת הדיברות של שנות האלפיים" הוא מוזמן לתת פשר להיבטים ואירועים שונים בציבוריות הישראלית. ספרו זה גם זכה לעיבוד לסרט תיעודי בשם "מצב ישראלי" בבימויה של איילת דקל (נמצא ברשת). 
בימים אלו שוהה פרופ' יאיר בשנת שבתון בבוסטון, שם הוא עורך מחקר על המפגש בין הישראליות לאמריקניות.