עברית בתנועה

מירי אברהם ומירי ג’רסי (אולם כלנית)

עברית בתנועה – מירי אברהם ומירי ג'רסי

עברית בתנועה היא טכניקת הוראה של שפות המבוססת על מחקריו של ד"ר גיימס משנות ה- 70 על

 (TPR  (Total Physical Response

בהרצאה שלנו נפתח שיח בקשר לחשיבות התנועה בלמידת שפה שניה ובלמידה בכלל. ניחשף למספר מאמרים וחוקרים בנושא והשפעתם העכשוויות על לימוד שפה.

נציץ לעולם היוגה באותיות וכיצד פועלת השיטה בכיתה. נדון ביתרונות של יוגה בשיעורי עברית ונראה כיצד היא משפיעה על התפתחותו הקוגניטיבית של הלומד; מכינה לקריאה, כתיבה וחשיבה; מסייעת להתמצאות במרחב; תורמת לתפיסה חיובית של הגוף; מחזקת את הביטחון העצמי, ועוד.    

במהלך ההרצאה נדגים ונתרגל עברית בתנועה ויוגה אותיות יחד איתכם. מובטחת לכם חוויה נעימה ורעיונות מעשיים שתוכלו לקחת לכיתת הלימוד שלכם ולתרגל עם תלמידיכם, בכל גיל שהוא.

(לגננות ולמורים בבי"ס יסודי)

*מוגבל ל 30 משתתפים

מרצה: מירי ג’רסי

מורה בכירה לעברית ולחינוך גופני

מירי ג'רסי בעלת ותק של כ-40 שנה בהוראת החינוך הגופני, השפה העברית, עברית בתנועה ו ״יוגה אותיות ותנועות״ בגילאים שונים, החל מכיתות גן ועד תיכון.

מירי גדלה במושב משמר השבעה, למדה בתיכון חקלאי, עשתה את שירותה הצבאי בגרעין נח"ל ולמדה הוראה וחינוך גופני ב"מכללת קיי" (באר שבע). מירה לימדה 11 שנים בבתי ספר תיכון בישראל (בירוחם ובבאר שבע) ולאחר מעברה לארה"ב המשיכה לעסוק בהוראת עברית וחינוך גופני בפלורידה. 

למירי תעודה ללימוד השפה העברית מטעם משרד החינוך בפלורידה, וכן תעודות מטעם תכניות לימודים שונות ("תל-עם", "חלב ודבש", "מגדלור" ו"נט"ע") בנוסף, היא בעלת תעודה להוראת נושא ישראל מטעם אוניברסיטת אטלנטה, ותעודה להוראת נושא השואה מ'יד ושם''.

מירי עסקה בהנחיית מורים לחינוך גופני בישראל, ומשמשת כמנחה למורות בתכניות "חברים בעברית" ו"תל-עם" בפלורידה. היא זכתה במספר פרסים על עבודתה החינוכית, ביניהם:

 (1996 CAGE) Outstanding Teacher of the Year 

(2004 Grinspoon Steinhard) Broward County Teacher of the year