בתוך 4 קירות: איך ללמד יהדות בכיתה בצורה חווייתית?

(אולם כלנית) סדנה

בואו ננפץ את המיתוס שכדי ליצור לימוד חווייתי כל מה שדרוש הוא מרחב פתוח, פעילות מחוץ לכיתה או כלים יצירתיים. דברים אל אכן יוצרים אווירה דינמית ו'ייחודית' יותר, אבל הם לא המפתח ליצירת למידה משמעותית ובלתי נשכחת. בעזרת תאוריות ועקרונות מתודולוגיים של למידה חווייתית, הסדנה תעניק למשתתפים כלים שבאמצעותם יוכלו להעביר כל שיעור, בכל סוגי הכיתות, כחוויה משמעותית, ולהפיק תועלת מקסימלית מכל מרחב שבו הם מלמדים.

* מוגבל ל 60 משתתפים

מרצה: תמרה רביק

מייסדת ומנהלת חברת ייעוץ לאנשי חינוך - CORIPHERY

המייסדת והמנהלת של CORIPHERY

- חברה המספקת שירותי ייעוץ ופתרונות הוליסטיים לאנשי חינוך.  

 

תמרה פועלת מזה כ-20 שנה לטיפוח יצירתיות וחדשנות בחינוך היהודי - בבתי-ספר, בבתי-כנסת, במחנות קיץ ובאוניברסיטאות.

בשאיפתה לקדם חינוך חווייתי עבור יהודים מכל המגזרים ובעלי ידע שונה על העולם היהודי ותכניו, היא פועלת בקרב אלפי נערים, סטודנטים וצעירים יהודים, ומעודדת אותם לחקור ולהגדיר את זהותם היהודית. בנוסף, היא פעולת להכשרת בני נוער וצעירים לתפקידי מנהיגות והדרכה חינוכית. בין השאר, היא ניהלה תכנית העצמה ייחודית למורים בתיכונים יהודים ולעובדים בארגונים מקצועיים.  

תמרה עבדה בבית-הספר טננבאום צ'אט בטורונטו, אחד מבתי הספר היהודים הגדולים בקנדה, במשך 10 שנים. תמרה ניהלה את נושא הקשר לישראל ואת הפעילויות היהודיות בבית-הספר. בתפקידה זה, היא עבדה בשיתוף עם כל מורי בית-הספר, ובעיקר עם המורים השליחים, המורים הישראלים והמורים ליהדות, במטרה ליצור שיעורי עברית חווייתיים המשלבים אסטרטגיות למידה מגוונות, וכדי להעניק לתלמידים היכרות משמעותית עם השפה העברית ועם ישראל.

תמרה גדלה בטורונטו ולמדה בבתי-ספר יהודיים. בנעוריה היא היתה חברה פעילה בתנועת הנוער היהודית

USY

והשתתפה במחנות הקיץ של יהודה הצעיר ובמחנה רמה בקנדה. את הידע שלה בעברית היא רכשה בעיקר הודות לפעילותה הקהילתית בקנדה ובישראל, וקשריה עם דוברי עברית שונים ומגוונים.

תמרה בעלת תואר שני בחינוך מבוגרים ופיתוח קהילתי מטעם אוניברסיטת טורונטו, ובעלת תעודת הסמכה בחינוך יהודי חווויתי מטעם ישיבה יוניברסיטי (ניו-יורק).