עברית מחוץ לקופסא- הוראת עברית במסגרות בלתי פורמליות

(אולם כרכום) רב שיח, בהנחיית:

וענבל בראל (גוטסמן)

דוברות:

אליזבת גרנר

שולי זילברפרב-סלע

עינת כהן-ניסן גלן ("חלוצים")

רחלי מוריס

קרין קוסקס ("עמ"י)

 

מחוץ לקופסה: לימוד עברית במסגרות בלתי פורמליות

לימודי עברית מתרחשים לא רק בין כתלי בית-ספר. ילדים ובני נוער רבים נחשפים לעברית בימי א' ובשעות אחה"צ במגוון מסגרות – בתי-כנסת, מרכזים קהילתיים ועמותות חברתיות. סטודנטים ומבוגרים לומדים את השפה העברית באולפנים, חוגים, שיעורים פרטיים וקורסים שונים.  

מה חשיבותן של מסגרות בלתי פורמליות אלו, וכיצד הן תורמות להנחלת העברית בתפוצות? אלו מאפיינים ייחודיים להוראת עברית באופן בלתי-פורמלי, ומהם האתגרים העומדים בפני הפועלים בתחום?

רב השיח יעסוק בשאלות אלו מתוך זוויות שונות, במטרה לעמוד על הפוטנציאל הגלום במסגרות בלתי פורמליות כגשר לשפה ולתרבות העברית. הדוברות, המייצגות מגוון של מוסדות לא-פורמליים, ישתפו בניסיון האישי שלהן, כאשר בחינת הדברים כמכלול תסייע להבין את המשמעות העכשווית של הוראת עברית מחוץ לכיתה ולחשוב על כיוונים לעתיד.

*מוגבל ל 60 משתתפים

מרצה: עינת כהן-ניסן-גלן

מרצה לעברית ורכזת ארגון המורים לעברית בדרום ארה"ב

מייסדת ומנהלת "תכנית חלוצים", מרצה לעברית ורכזת ארגון המורים לעברית באזור דרום ארה"ב.

עינת בעלת ניסיון בהוראה וכתיבת תכניות לימוד מעל ל- 25 שנה במשרד החינוך בישראל ובמוסדות יהודיים וציבוריים בארה"ב. היא עוסקת בתפקידים שונים ומגוונים הקשורים להוראת עברית וקידומה בארה"ב, ביניהם: מייסדת ומנהלת תכנית "חלוצים", מרצה באוניברסיטת FIU, נציגת תכנית נעל"ה בדרום מזרח ארה"ב, רכזת אזור דרום ארה"ב של ארגון המורים לעברית בצפון אמריקה וחברת הוועדה המקימה של הארגון.

עינת בעלת תואר ראשון בספרות עברית ומנהל החינוך מאוניברסיטת תל-אביב, בעלת תעודת הוראה ולימודי יהדות התפוצות מהאוניברסיטה העברית ובעלת תואר שני במנהל החינוך מאוניברסיטת LOYOLA בשיקאגו במסגרת JELI 

 (Jewish Education Leadership).