תמר פינטו

מנהלת "גן גורים" רוקוויל מרילנד

מנהלת "גן גורים" (רוקוויל, מרלינד)  - גן ילדים על טהרת העברית

תמר, תושבת רוקוויל שבמרילנד, הקימה בשנת 2004 את גן גורים – הגן הראשון והיחיד המציע יום לימודים מלא שכולו על טהרת העברית.

תמר בוגרת המסלול הקיבוצי למורות/גננות בסמינר הקיבוצים ובעלת נסיון רב שנים בחינוך הקיבוצי, מיישמת בחיי היום יום של הגן את עקרונות הגישה הרב-חושית. על פי עקרונותיה  קליטת מידע  מיטבית מתרחשת כאשר יש שילוב, שיתוף והפעלה של  הערוצים השונים: החזותי, המישושי, השמיעתי והתנועתי. למידה אמיתית בעלת משמעות היא למידה חוויתית המערבת את כל החושים,  נותנת מענה ופונה לסגנונות למידה שונים.

על אף שהגישה הרב-חושית נפוצה יותר בתחום החינוך המיוחד, תמר מאמינה שכל ילד זכאי וראוי ליהנות מיתרונותיה, ומיישמת זאת בעבודתה.

כבעלת תואר שני בהוראת עברית כשפה שנייה במידלברי קולג' בוורמונט, כמחנכת ואם המגדלת שלושה ילדים בסביבה דוברת אנגלית כבר מעל לעשרים שנה, תמר מכירה מקרוב ובאופן אישי את האתגרים העומדים בפני מורים והורים המעוניינים לשמר ולחזק את השפה העברית אצל ילדיהם, ומשלבת כלים מקצועיים ונסיון אישי בפיתוח תכניות לימודים מותאמות לגיל הרך. תכנית הלימודים בגן גורים מותאמת להנגשת השפה דרך הגישה הרב-חושית, והילדים פועלים, מתפקדים, חיים ואפילו חולמים בעברית.

עוד על עבודתה, הפילוסופיה שלה והגישה ניתן למצוא ב www.gangurim.com