אתי דולגין

מנהלת בי"ס וגן ילדים עברי ורכזת ארגון המורים במערב התיכון

אתי דולגין היא המייסדת והמנהלת של "מועדון קול חדש" - בית ספר להעשרה ולהטמעת השפה העברית, ואת "גן גני" - גן ילדים הדובר עברית בלבד, הנמצאים בשיקגו (המועדון נוסד ב-1989, והגן הוקם ב-2002).

כמו כן, אתי משמשת מאז 1970 כמנהלת המחלקה ללימודי עברית ותכניות חינוך ישראל במחנה הקיץ של התנועה הרפורמית בוויסקונסין, ואחראית על לימודי העברית בתכנית "חלוצים" – תכנית דוברת עברית בת 7 שבועות לבוגרי כיתות ט'-י'.  במסגרת מחנה הקיץ,  אתי הקימה ביחד עם הרבה יוכבד מינץ את מרכז העברית במחנה אסרוי, המשמש כמקור לחומרים ללימוד עברית לכל הגילאים במסגרת המחנה.

בעבר, אתי ריכזה את המחלקה לעברית ותכניות הנוער בבית כנסת "שלום" בשיקגו. בשנת 1979 היא ייסדה עם  הרבה יוכבד מינץ את חברת "קשר טים" להפקה ולהפצה של חומרי לימוד, שפעלה עד שנת 2000.

במקביל לתפקידיה החינוכיים והניהוליים, אתי פעילה בארגונים ומוסדות קהילתיים רבים (אייפק, הועד למען החייל, הדסה ישראליות בשיקגו, חוג הספר הישראלי וחוג הסרט הישראלי), מכהנת כאחת משתי יושבות הראש של ארגון I. A.C  בשיקגו, ומשמשת כרכזת של ארגון המורים באזור המערב התיכון (MidWest).

אתי בוגרת קורס למורים מומחים בשיקגו ובעלת תואר שני ביהדות מקצועית מטעם אוניברסיטת ספרטוס (שיקגו). כמו כן, היא מחזיקה בתעודה ממוסד ארגון המנהלים בשיקגו, תעודת התמחות בחינוך ישראל מטעם האיי.סנטר ותעודה בניהול ועדות במסגרת עמותות ללא מטרות רווח מטעם אוניברסיטת נורת'ווסטרן.

אתי נשואה לגיורא; אמא להראל, מירב ויניב, וסבתא לחמישה (מישה, רומי, אמת, סי ואיתן).