פרופ’ ורדית רינגולד

ראש בית-הספר לעברית במכללת מידלברי, ורמונט  

פרופ' רינגולד היא ממובילי תחום הוראת העברית כשפה שנייה. במשך שלושה עשורים ועד 2013 עמדה בראש התוכניות לשפות העברית, הערבית, הסינית, היפנית, הצרפתית, הספרדית והאיטלקית באוניברסיטת ברנדייס (מסצ'וסטס). ב- 2008 היא ייסדה את  בית הספר לעברית בביה"ס היוקרתי לשפות במכללת מילדברי, ומאז עומדת בראשו.           

ב-2014 ורדית התמנתה לפרופסור למחקר בתחום הבלשנות על שם סי וי סטאר. תחום התמחותה כולל פיתוח מקצועי של מורים לשפות זרות בכלל ולשפה העברית בפרט. היא ייסדה את התוכניות לתואר שני ולתואר שלישי בהוראת עברית כשפה שנייה במידלברי ופיתחה אותן.

פרופ' רינגולד , בין מעצבי הגישה התפקודית והתאמתה להוראה וללמידה של עברית כשפה שנייה וממוביליה, היא הכותבת הראשית של שני ספרי  הלימוד ״עברית בהקשר" להוראת השפה העברית על פי הגישה התפקודית. כמו כן,  היא יועצת בתחום הפיתוח וההערכה של תכניות לימודים לשפות. החל מ- 1987 היא בוחנת בוחנים מטעם ACTFL לפי גישה זו ומאמנת אותם. היא שימשה ראש הוועדה לעיצוב בחינת הישגים בעברית מטעם המועצה להשכלה גבוהה בארה״ב , ועד 2014 שימשה יועצת בכירה ב "עברית במרכז״. תחום המחקר העכשווי שלה כולל חקר תהליכי ההתפתחות המקצועית של מורים לשפה והשפעת הקשר שבין שפה ותרבות על זהות הלומדים.