דורלי בכר-סאטרוויט

מורה לעברית ולחינוך מיוחד ומפתחת תכניות לימוד

לדורלי נסיון עשיר בהוראת תלמידים בגילאים שונים – מהגיל הרך ועד מבוגרים. במהלך 20 השנים האחרונות עבדה בחינוך והוראה במסגרות משלימות (חינוך בלתי- פורמלי וחוגים למבוגרים), וכן לימדה בבתי ספר מגוון רחב של נושאים. דורלי מלמדת תלמידים ברמות ובגילאים שונים, בעלי יכולות וצרכים מגוונים, תוך שילוב עקרונות של ״הוראה איכותית״ שמיועדת לתלמידי החינוך המיוחד, מתוך אמונה שכל תלמיד זכאי וצריך לקבל הוראה איכותית.
 
דורלי בעלת תואר ראשון כפול מאוניברסיטת מרילנד בחינוך לגיל הרך ופסיכולוגיה ובעלת תואר שני מאוניברסיטת מרילנד בחינוך מיוחד, עם דגש על התפתחות הקריאה ואוכלוסיות בסיכון. לאחרונה סיימה התמחות בהוראת תלמידים שאנגלית היא לא שפת האם שלהם (ESOL), ובשנים האחרונות פרסמה שני מחקרים בפסיכולוגיה העוסקים בגישות עכשוויות של החברה לטיפול פסיכולוגי [2016, 2012].
 
אחד התחומים המועדפים על דורלי, כמורה לעברית ולחינוך מיוחד גם יחד, הוא פיתוח תכניות לימוד חלופיות לתלמידים עם צרכים לימודיים שונים. בימים אלו היא מפתחת תכנית לימודים לעברית בשם "משפחה בעברית", המיועדת לבתי ספר משלימים (סאנדיי סקול). התכנית מבוססת על שיטות הוראה, אסטרטגיה ופילוסופיה אשר נמצאו כאפקטיביים ביותר בלימוד שפה שנייה, וכוללת טכניקות רבות ליצירת למידה חווייתית ורלוונטית ללומד, להתאמת ההוראה לסגנונות למידה שונים ולבניית קהילה לימודית תומכת. 

דורלי חיה באמריקה 17 שנים ונשואה לבעל שאינו דובר עברית. היא מגדלת שני ילדים במסגרות החינוך הממלכתיות, ונלחמת יום יום על שמירת העברית של ילדיה.