קטי גרניט

כותבת תכניות לימוד, מנחת מורים, רכזת שפה ומתמחה בהוראת עברית

אשת חינוך בעלת נסיון הוראה של למעלה מ-25 שנה . כותבת תכניות לימוד, מנחת מורים, רכזת שפה ומרצה המתמחה בהוראת עברית כשפה שנייה.  שותפה בצוותים ניהוליים לקידום הוראת השפה העברית בתפוצות ומעבירה השתלמויות מקצועיות למורים ומנהלים בנושאי פדגוגיה ושפה שנייה.

קטי היא היוצרת, הכותבת והמפתחת של תוכנית הלימודים 'גרניט עברית' לבתי ספר אשר נכתבה על בסיס ההכרה בשונות הלומדים, באינטליגנציות המרובות ובהעדפות השונות. התוכנית מעודדת למידה מבוססת פרוייקטים ומזמנת משימות הפקה אותנטיות ומגוונות המשלבות רמות קושי שונות. היא מפתחת ומעודדת חשיבה ביקורתית, עצמאות, קבלת אחריות, שיתוף פעולה וביטוי עצמי תוך שימוש בשפה בצורה תפקודית. התוכנית מבוססת על מקורות מן התרבות הישראלית ומשלבת ערכים לאומיים הקשורים בתרבות, בהיסטוריה ובאידיאולוגיה. היא מעודדת השוואה בין תרבותית ומזמנת ללומד -אפשרויות שונות ללמוד על המקור ממנו השפה צומחת.

קטי מחזיקה בתואר שני במדיניות ומינהל בחינוך מן האוניברסיטה העברית בירושלים, ובתואר שני נוסף בהוראת עברית כשפה שנייה ותרבות ישראל ממידלברי קולג', ורמונט. היא סטודנטית בתוכנית הדוקטורט של מידלברי קולג', ורמונט.

לקטי נסיון רב בהוראה במסגרות חינוך שונות בישראל ובקנדה מהגיל הרך ועד מבוגרים.