אלכס בלומין

יו"ר ארגון המורים לעברית בצפון אמריקה

אלכס עוסק בהוראת עברית במשך 18 שנים. הוא פעל בכל רבדי לימוד העברית בארה"ב: החל בבתי-ספר יומיים ומשלימים, המשך במפגשים בלתי פורמליים וכלה בהדרכת מורים וריכוז מחלקות. במסגרת עבודתו, כמו גם במהלך הכשרות של נט"ע, תל-עם ושיטת הבקיאות, הוא נפגש עם עמיתים רבים למקצוע. בכל מקום ומסברת הוא פגש באותם צרכים, קשיים ובקשות שהוא חווה על בשרו. בשנת תשע"ד, כאשר ניצב מול קבר הרצל בירושלים לצד מחנכים ופעילים לעברית שהגיעו עמו לארץ כמשלחת מהתפוצות, הוא התחייב לאסוף עמיתים 'משוגעים לדבר' שיקימו ארגון מורים מקצועי. המתנדבים המסורים פעלו יחדיו להגשמת האתגר: אספו ורשמו לארגון כאלף חברים, ערכו שני כנסים ארציים ומספר מפגשים אזוריים, שידלו מומחים ושכנעו תורמים לסייע בהקמת הארגון.

 

בנוסף לתפקידו בארגון המורים, אלכס מלמד בתיכון "עקיבא" בקליבלנד. נסיונו העשיר בהוראה כולל את בתי הספר ע"ש עגנון וע"ש שכטר בקליבלנד, ניהול מחלקת העברית והיהדות בבית הספר הקהילתי היומי במילווקי והוראה בבתי-ספר משלימים אחרי הצהריים. כמו כן, הוא שימש כיועץ של תכנית הלימוד נט"ע בדטרויט, שירת כמש"ק חינוך בנח"ל והיה מרכז צעיר של "מצדה", אחד השבטים הגדולים בירושלים של תנועת הצופים.

אלכס רואה את הוראת העברית כשליחות חשובה מאין כמוה ומוכן להקדיש את כל מאמציו לשיפור מעמד מורי העברית דרך ארגון אפיקי התמקצעות, יצירת קשרים בין מורים וקישור בינם לבין מומחים, מציאת דרכים למימון קורסים וייצוג כנה ואמין של צרכי המורים לעברית מכל מסגרת, גיל ומגזר.