הרב דוד גדזלמן

נשיא ומנכ"ל קרן שטיינהרט

                                                                                               

הרב גדזלמן הוא הנשיא והמנכ"ל של קרן שטיינהרט,  אשר מוקדשת להחייאת הזהות היהודית דרך יוזמות בתחומי החינוך והתרבות, תומכת בקידום האוריינות בשפה העברית ופועלת לפיתוח הזהות היהדות בקרב הקהילה היהודית בכללותה. דוד פעיל בעשייה של הקרן מאז שנת 1995, כאשר גוייס להגות ולפתח בניו-יורק את "מקור", מקום מפגש המספק תכניות אומנותיות חינוכיות ותרבותיות ליהודים בשנות ה-20 וה-30 לחייהם במטרה לשלבם באורח חיים יהודי ומשמעותי.                                                                                

הרב גדזלמן הוביל את הפיתוח, העיצוב וההקמה של רשת בתי הספר צ'ארטר לעברית, יוזמה חינוכית שהחלה ב-2007, אשר קרן שטיינהרט הייתה מתומכיה הראשונים. להטו של הרב גזלמן לשפה העברית ומחויבותו העמוקה להבנות בין-קבוצתיות, בנוסף לתמיכתו באוכלוסיות משולבות ומגוונות בבתי ספר ציבוריים, עמדה בהלימה עם חזון הפרוייקט אשר כולל כיום רשת של עשרה בתי ספר ברחבי ארה"ב המנוהלים על-ידי "היברו פאבליק". דוד תומך ולוחם לקידום התקשורתיות והאוריינות בשפה העברית בצפון אמריקה, והוא אחד ממקימי המועצה ללשון העברית ולתרבותה בצפון אמריקה בחסות ההסתדרות הציונית העולמית. הוא מכהן בוועדות רבות העוסקות בחינוך והעולם היהודי, ביניהן הוועדות של בית-הספר "הארלם היברו צ'ארטר", קרן פרדס אמריקה, הלל בינלאומי, שולחן אחד: שבת ביחד, מניין הארלם ומדיית 70 פנים.                                                                  

דוד הוסמך לרבנות בבית המדרש לרבנים ליהדות מתחדשת. הוא בעל תואר ראשון מהמילטון קולג', בעל תואר שני בלימודי דת מאוניברסיטת דיוק, ולמד באוניברסיטה העברית ובמכון פרדס בישראל. הוא מתגורר בהארלם (ניו יורק) עם אשתו, יהודית טרנר, וילדיהם נעמי, אנינה וזיו.