רחלי מוריס

מרצה לעברית ולימודי ישראל ומנהלת בית-ספר יום א’

רחלי מוריס, העוסקת בהוראת עברית ולימודי ישראל מזה כ-18 שנה,מנהלת את לימוד העברית והיהדות ב-  

   Sunday school

של בית הכנסת "בית אל" בריברסייד, קליפורניה. רחלי מרכזת את צוות ההוראה הנרחב בבית-הספר (12 מורים ו-10 עוזרי הוראה), המציע שיעורים ואירועי תרבות לאורך כל השנה, לצד פעילויות בחגים ומחנות קיץ חווייתיים. במקביל לעבודתה עם ילדים ובני נוער, רחלי עוסקת בהוראת עברית וישראל לסטודנטים ומבוגרים: מרכזת את התכניות לעברית, יהדות והיסטוריה של עם ישראל באוניברסיטת קליפורניה, ושותפה בניהול התכנית לעברית באוניברסיטה של לונג ביץ', שם פיתחה תכניות לימודים לסטודנטים ופעלה להטמעת הגישה התפקודית בלימודי העברית.

רחלי לימדה בעבר באוניברסיטאות נוספות, ולקחה חלק פעיל בתפקידים חינוכיים וניהוליים הן בארה"ב והן בישראל. בין השאר, היא ריכזה את פעילויות הקיץ ברמת הגולן ושימשה בתפקידי הוראה והדרכה בכירים בבית-הספר "נופי גולן" בקצרין.

רחלי בעלת תארים אקדמיים ותעודות הסמכה מטעם מוסדות שונים: תואר ראשון בחינוך מיוחד וטיפול באמנויות מטעם סמינר לוינסקי ותואר שני בחינוך וניהול מטעם אוניברסיטת בר-אילן (ישראל), תואר שני בהוראת עברית כשפה שנייה מטעם מכללת מידלברי, ובוגרת תכניות למנהיגות ולחינוך של אוניברסיטאות בשיקגו, לוס אנג'לס ובוסטון.

לצד עבודתה החינוכית, היא כתבה והפיקה את הספר

Celebrate the Jewish Holiday

המציג בצורה מרהיבה את המטבח המגוון של עדות ישראל ואת הפולקלור היהודי, ומשלב מתכונים ותמונות עם סיפורים והסברים על מעגל השנה, החגים והמורשת היהודית.